+38 044 333 61 23 Business Center “Gulliver”,Sportyvna Square 1,Kyiv, 01023 [email protected]

Чому кандидати не приходять на співбесіду?

Мене звати Марина, я рекрутер в AllStars-IT Ukraine.
Я вже писала про п’ять причин, чому бути рекрутером цікаво.

В цій статті я б хотіла розповісти перед якими труднощами постають рекрутери в повсякденному житті.
Оскільки ця професія на пряму пов’язана з постійним спілкуванням з людьми, бувають випадки які не залежать на пряму від професіоналізму рекрутера, тому я б хотіла поділитися деякими спостереженнями з цього приводу.

Чому кандидати не приходять на співбесіду?

На жаль так буває, коли Ви знаходите гарного кандидата, назначаєте співбесіду, а кандидат в останню годину її скасовує або просто не з’являється. Я можу виділити декілька причин чому так буває:

Найпоширеніша причина – «передумав»

На жаль, так склалося, що кандидат зустріч підтвердив, а тільки потім зрозумів свою помилку – або офіс далеко, або не зможе бути в призначений час, або не все в вакансії влаштовує … а передзвонити і відмовитися ніби як незручно. Єдине, що ми можемо зробити в такій ситуації це завчасно (бажано за день) ще раз зв’язатися з кандидатом та уточнити чи буде він вчасно. Але і це не завжди гарантує, що Він буде.

Переплутав адресу, офіс, час співбесіди

Не завжди у претендента під час телефонної розмови є можливість записати контактні дані та час зустрічі, наприклад, він може перебувати на вулиці або в транспорті. Або людина не розчув правильно інформацію, і тепер не може знайти місце проведення співбесіди. Щоб такого не траплялося, краще додатково висилайте на пошту всю інформацію (назву компанії, точну адресу з точним описом локації, телефон контактної особи).

Прийняв вигідніше для нього пропозицію

Люди, які активно шукають роботу, регулярно ходять на співбесіди, іноді навіть по кілька разів на день. Тому, якщо ви домовилися про співбесіду за кілька днів, то є ймовірність, що за цей час кандидат вже прийняв рішення про працевлаштування. І, може бути, він на радощах забув, що у нього ще призначені співбесіди в інших компаніях. Ну в цьому випадку працює така сама схема як і в першому прикладі. Це нічого не змінить, але зекономить Ваш час і Ви зможете далі продовжити пошук.

Форс-мажорні обставини

Звичайно ж, не можна бути застрахованим від будь-яких пригод – раптової хвороби, травми, а також різного роду причин, які могли перешкодити претендентові повідомити про будь-які зміни. В такій ситуації найкраще перенести співбесіду на інший день.

Іноді не в наших силах, щось змінити, але найголовніше – не варто впадати у відчай. Так, не всі претенденти до вас доходять, і це проблема. Але якщо ви спробуєте з’ясувати, в чому причина, то подолати наслідки буде набагато легше. Тим більше, якщо кандидат виявився безвідповідальним або неуважним, то може бути та краще, що це з’ясувалося зараз, а не в процесі роботи?

Leave a Reply