+38 044 333 61 23 Business Center “Gulliver”,Sportyvna Square 1,Kyiv, 01023 [email protected]

Міфи про тестування програмного забезпечення (ПЗ)

Я Юлія Гордійко, Junior QA Engineer в AllStars-IT Ukraine. В цій статті я б хотіла розповісти, які існують міфи про тестування програмного забезпечення. Навряд чи багато людей за межами сфери інформаційних технологій чітко уявляють, чим займаються тестувальники. Однак нерідко помиляються навіть ті, хто безпосередньо залучений в процес розробки. Давайте ж розвіємо найпоширеніші міфи, пов’язані з професією тестувальника програмного забезпечення (ПЗ).

 

МІФ 1: Протестоване ПЗ не містить помилок

ФАКТ: Це дуже поширений міф. Ніхто не може з абсолютною впевненістю стверджувати, що ПЗ не містить помилок на 100%. Це пов’язано з тим, що програмний продукт завжди схильний до ризику виникнення тієї чи іншої форми помилок, навіть якщо він був протестований досвідченим тестувальником з відмінними навичками тестування.

 

МІФ 2: Пропущений баг – провина тестувальників

ФАКТ: Якість – це відповідальність всіх учасників процесу розробки ПЗ. Неправильно звинувачувати тестувальників в тому, що в програмному продукті залишаються баги навіть після проведення повного циклу тестування. Тестувальники, як і інші учасники процесу розробки, часто обмежені в часі та ресурсах, що позначається на якості їх роботи. Тому важливо визначати пріоритети.

 

МІФ 3: Тестування є занадто дорогим

ФАКТ: Як говорять, плати менше за тестування під час розробки програмного забезпечення, але плати більше за обслуговування або виправлення пізніше. Раннє тестування заощаджує як час, так і витрати в багатьох аспектах, однак зниження вартості внаслідок тестування може призвести до неправильного проектування ПЗ.

 

МІФ 4: Тестуються тільки повністю розроблені продукти

ФАКТ: Без сумніву, тестування тісно пов’язане з процесом розробки. Але тестування вимог і розробка тестових артефактів не залежить від розробленого коду. Життєвий цикл тестування ПЗ розпочинається ще на етапі аналізу вимог.

 

МІФ 5: Автоматизація тестування виключає необхідність ручного тестування

ФАКТ: Автоматизація скорочує час тестування, але неможливо розпочати автоматизацію тестування в будь-який час під час розробки ПЗ. Автотест повинен бути запущений, коли програмне забезпечення було перевірено вручну і є певною мірою стабільне. Більш того, автоматизація тестування ніколи не може бути використана, якщо вимоги постійно змінюються.

 

МІФ 6: Єдина задача тестувальника – знайти баги

ФАКТ: Пошук багів у ПЗ є завданням тестувальників, але водночас вони є експертами конкретного програмного забезпечення. Тестувальники розуміють загальну роботу ПЗ, те, якими є залежності, і вплив одного модуля на інший модуль.

Leave a Reply