Як скласти якісний Bug Report: 8 порад

Мене звати Юлія Гордійко. Я Junior QA Engineer в компанії AllStars-IT Ukraine. В цій статті я хочу поділитись, як скласти якісний bug report.

Баг є невід’ємною частиною процесу розробки програмного забезпечення. Чим більш ефективний bug report, тим більша ймовірність того, що дефект буде виправлений. Більшість тестувальників не люблять писати звіти, думаючи, що вони втрачають час. Але bug report – дуже важливий документ і повинен бути написаний належним чином.

Порада 1. ПОВІДОМЛЯЙТЕ ПРО ПРОБЛЕМУ ВЧАСНО

Не чекайте, щоб написати bug report пізніше, тому що ви можете пропустити важливі деталі. Якщо ви виявили будь-які дефекти під час тестування, повідомте про це негайно.

Порада 2. НАЗИВАЙТЕ BUG REPORT КОРЕКТНО

Дуже важливо зрозуміти суть дефекту з назви. Це допоможе системному адміністратору знайти його у великій базі даних, щоб призначити правильному розробнику.

Порада 3. ВКАЗУЙТЕ У ЗВІТІ ТІЛЬКИ ОДИН ДЕФЕКТ

Не більше та не менше. Єдиний дефект у звіті може допомогти уникнути дублювання і плутанини. Якщо ви описали занадто багато багів – деякі з них можуть бути втрачені.

Порада 4. ВІДТВОРЮЙТЕ БАГ ПЕРЕД СКЛАДАННЯМ ЗВІТУ

Переконайтеся, що ваші дії призводять до відтворення багу без двозначності. Дефект повинен бути відтвореним.

Порада 5. ПИШІТЬ DESCRIPTION ІНФОРМАТИВНО

Розробнику буде простіше аналізувати суть багів, якщо в description буде вказана зрозуміла інформація по кроках.

Порада 6. ТЕСТУЙТЕ ДЕФЕКТ НА КІЛЬКОХ ПОДІБНИХ МОДУЛЯХ

Більшість розробників використовують один і той же код для різних модулів. Тому існує більше шансів, що дефект може виникнути й в інших подібних модулях.

Порада 7. ПЕРЕЧИТУЙТЕ BUG REPORT ПЕРЕД ВІДПРАВКОЮ

Спробуйте прочитати вдумливо bug report, перш ніж натиснути кнопку «Відправити». Перевірте, чи не написані всі фрази без двозначності, щоб уникнути неправильної інтерпретації.

Порада 8. БУДЬТЕ ВВІЧЛИВІ

Використовуйте ввічливі слова у своєму звіті. Ви зробили дійсно хорошу роботу – знайшли баг, але критикувати розробника у звіті не варто.

Написання bug report допомагає компанії економити ресурси, а також створювати хороші відносини між тестувальником і розробником. Щоб стати професіоналом у тестуванні, вам потрібно досягти вміння складати якісний bug report. Я сподіваюся, що ви отримали корисні знання, прочитавши ці поради.

Leave a Reply