+38 044 333 61 23 Business Center “Gulliver”,Sportyvna Square 1,Kyiv, 01023 info@allstars-it.com

Що ж краще обрати для того, щоб стати успішним програмістом?

Мене звати Віктор Вільховий, я iOS Developer в AllStars-IT Ukraine. В цій статті я хочу розповісти, що на мою думку має знати кожен початківець у сфері IT, щоб стати успішним програмістом.

Я починав свій шлях сам. На жаль в мене не було знайомих розробників і не мав змоги відвідувати курси з програмування, тому курс навчання зайняв у мене два роки. Отже, дуже рекомендую знайти собі ментора або записатися на курси з програмування, бо безперервне і наполегливе навчання дасть вже результат за 4 місяці.

Що ж, спочатку я б радив новачкам придумати свій власний проект. Це може бути наприклад, програма нагадування, калькулятор, якась примітивна гра та інше. Ваш власний проект не дозволить вам нудьгувати, буде стимулювати вас довести його до завершення та по завершенню зможете додати його у своє портфоліо.

Наступний крок – мова програмування. Чесно кажучи не знаю жодного прикладу коли розробник на всі 100% був би впевнений у тій мові яку обрав для навчання. Моя перша мова програмування для навчання була С++ та вона мені давалася важко, тому я обрав PHP і не прогадав. Процес навчання пішов дуже швидко і вже через один місяць я отримав замовлення та одержав першу грошову винагороду.

 

Отже, мої поради:

  • Оберіть дуже просту мову програмування.

  • Якщо ви хочете писати програму під iOS тоді вам потрібно вчити Swift – https://swift.org, завантажте Xcode, створіть розробницький акаунт –https://developer.apple.com/xcode/.

  • Android – Java/Kotlin.

  • Якщо для Windows – Cross Platform Games (Unity 3D), Cross Platform Mobile apps, (Xamarin) C#.

  • Automotive – Qt C++.

  • User interface for games/web/automotive – Javascript.

 

Ну що ж – ви обрали мову, обрали проект – що далі? Далі, я рекомендую ознайомитися з ООП і SOLID принципами та ознайомитися з Шаблонами проектування.

Хоча на мою думку знання і дотримання SOLID принципів набагато важливіше аніж Шаблони проектування. Дуже активно використовуйте статті в інтернеті https://stackoverflow.com, https://habr.com,https://www.raywenderlich.com, YouTube та заведіть свій профайл у https://www.linkedin.com. Linkedin – це саме те місце, де ви швидко і легко можете знайти роботу або робота знайде вас сама.

Бажаю усім початківцям успіху у навчанні і пошуках омріяної роботи!

Leave a Reply